# | Navn | Køn | Klub | Total | Serier | Snit |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marcus Fischer | Herre | Trotterne | 2769 | 12 | 230,7 |
2 | Victor Gundersen | Herre | Alley Katz BK | 1356 | 6 | 226 |
3 | Jonas Halling Iversen | Herre | Trotterne | 1337 | 6 | 222,8 |
4 | Lars Linder | Herre | Trotterne | 10483 | 48 | 218,3 |
5 | David Günther | Herre | BK Diget | 2600 | 12 | 216,6 |
6 | Robert Mathiasen | Herre | BwK Glad Bowl | 8993 | 42 | 214,1 |
7 | Rikke Agerbo | Dame | SAS | 7699 | 36 | 213,8 |
8 | Jannik Hansen | Herre | SAS | 10050 | 47 | 213,8 |
9 | Carsten Gjertsen | Herre | Trotterne | 6575 | 31 | 212 |
10 | Malde Novak | Herre | Alley Katz BK | 1270 | 6 | 211,6 |
11 | Jonas Bulow | Herre | Alley Katz BK | 6724 | 32 | 210,1 |
12 | Bo Frantzen | Herre | Trotterne | 8822 | 42 | 210 |
13 | David Cronqvist | Herre | Alley Katz BK | 12968 | 62 | 209,1 |
14 | Morten Holm | Herre | Alley Katz BK | 2487 | 12 | 207,2 |
15 | Tommy Brodersen | Herre | Team BBS | 12638 | 61 | 207,1 |
16 | Jesper Agerbo | Herre | SAS | 6822 | 33 | 206,7 |
17 | Mie Agerbo | Dame | Trotterne | 4119 | 20 | 205,9 |
18 | Christian Larsen | Herre | Team BBS | 3695 | 18 | 205,2 |
19 | Henning Bjerregaard | Herre | SAS | 10633 | 52 | 204,4 |
20 | Henrik Brogaard | Herre | HBK | 9778 | 48 | 203,7 |
21 | Mathias Bønneland | Herre | Team Break-Point | 9329 | 46 | 202,8 |
22 | Mathias S. Madsen | Herre | SAS | 2629 | 13 | 202,2 |
23 | Patrich Erichsen | Herre | Team BBS | 9483 | 47 | 201,7 |
24 | Camilla Rasmussen | Dame | Alley Katz BK | 4032 | 20 | 201,6 |
25 | Jonas Ohms | Herre | BK Diget | 7855 | 39 | 201,4 |
26 | Ulrik Jørgensen | Herre | HBK | 5829 | 29 | 201 |
27 | Søren Hansen | Herre | SAS | 7582 | 38 | 199,5 |
28 | Jan Christiansen | Herre | SAS | 9542 | 48 | 198,7 |
29 | Lasse Frederiksen | Herre | Team BBS | 10717 | 54 | 198,4 |
30 | Mick Thygesen | Herre | De Blå Elefanter | 9326 | 47 | 198,4 |
31 | Sofie Kærgaard Nielsen | Dame | SAS | 2380 | 12 | 198,3 |
32 | Carsten Trane | Herre | Trotterne | 4758 | 24 | 198,2 |
33 | Annika Olsen | Dame | SAS | 10684 | 54 | 197,8 |
34 | Troels Schmidt | Herre | Alley Katz BK | 5537 | 28 | 197,7 |
35 | Rene Jeppesen | Herre | Trotterne | 1186 | 6 | 197,6 |
36 | Henrik Udbjørg | Herre | SAS | 5518 | 28 | 197 |
37 | Lucas Thomsen | Herre | BK Diget | 9245 | 47 | 196,7 |
38 | Mads F. Petersen | Herre | BK Diget | 4522 | 23 | 196,6 |
39 | Bjarne Andersen | Herre | Trotterne | 3538 | 18 | 196,5 |
40 | Allan Kehlet | Herre | Alley Katz BK | 4685 | 24 | 195,2 |
41 | Christina Brodersen | Dame | Team BBS | 9947 | 51 | 195 |
42 | Andreas Baltsen | Herre | Team BBS | 3504 | 18 | 194,6 |
43 | Michael Nyrand | Herre | Mars | 7006 | 36 | 194,6 |
44 | Michael Breest | Herre | GMB | 8735 | 45 | 194,1 |
45 | Henrik Høstbo | Herre | Team Paddy | 9655 | 50 | 193,1 |
46 | Tonny Frederiksen | Herre | Team Break-Point | 5784 | 30 | 192,8 |
47 | Frederick Svensson | Herre | Alley Katz BK | 4815 | 25 | 192,6 |
48 | Steffen Stripp | Herre | GMB | 9995 | 52 | 192,2 |
49 | Kim Pedersen | Herre | Game On | 8430 | 44 | 191,5 |
50 | Jane Rasmussen | Dame | Team BBS | 7993 | 42 | 190,3 |
51 | Karen Kærgaard Nielsen | Dame | SAS | 2276 | 12 | 189,6 |
52 | Stig Agerbo | Herre | SAS | 7957 | 42 | 189,4 |
53 | Rikke Qwist Bork | Dame | SAS | 3027 | 16 | 189,1 |
54 | René S. Christiansen | Herre | SAS | 9388 | 50 | 187,7 |
55 | Vagn Jensen | Herre | HBK | 8976 | 48 | 187 |
56 | John Larsen | Herre | KJ Bowling | 4485 | 24 | 186,8 |
57 | Christian E N Dalsgaard | Herre | Team Break-Point | 3918 | 21 | 186,5 |
58 | Mathias Baltsen | Herre | Team BBS | 5597 | 30 | 186,5 |
59 | Anders Jensen | Herre | KJ Bowling | 6150 | 33 | 186,3 |
60 | Ole Brillo | Herre | HBK | 6701 | 36 | 186,1 |
61 | Carsten Broesch | Herre | Team Break-Point | 6674 | 36 | 185,3 |
62 | Erling Bøger | Herre | KJ Bowling | 5185 | 28 | 185,1 |
63 | Martin Pedersen | Herre | Holbæk BC | 8885 | 48 | 185,1 |
64 | Bjarne Olsen | Herre | Team BBS | 6655 | 36 | 184,8 |
65 | Brian Telander | Herre | SAS | 9571 | 52 | 184 |
66 | Frank Iven | Herre | Team FB | 4226 | 23 | 183,7 |
67 | Milla Patricia Hansen | Dame | Alley Katz BK | 8629 | 47 | 183,5 |
68 | Kristian Hindborg | Herre | SAS | 8076 | 44 | 183,5 |
69 | Jan Knudsen | Herre | Team FB | 5320 | 29 | 183,4 |
70 | Lars Møller Jensen | Herre | De Blå Elefanter | 7510 | 41 | 183,1 |
71 | Dennis Hørbye | Herre | Holbæk BC | 7857 | 43 | 182,7 |
72 | Henning Schmidt | Herre | Game On | 8753 | 48 | 182,3 |
73 | Inger M. Sørensen | Dame | Holbæk BC | 1093 | 6 | 182,1 |
74 | Caitlin Gales Dicay | Dame | Team BBS | 1457 | 8 | 182,1 |
75 | Kennet Petersen | Herre | KJ Bowling | 5811 | 32 | 181,5 |
76 | Henrik Winther | Herre | Team FB | 7069 | 39 | 181,2 |
77 | John Pedersen | Herre | GMB | 9240 | 51 | 181,1 |
78 | Jan Jepsen | Herre | KJ Bowling | 5247 | 29 | 180,9 |
79 | Kenneth Nielsen | Herre | Team Break-Point | 4152 | 23 | 180,5 |
80 | Christine Hay Schmidt | Dame | SAS | 1803 | 10 | 180,3 |
81 | John U. Sørensen | Herre | BwK Glad Bowl | 6474 | 36 | 179,8 |
82 | Leif Mortensen | Herre | Game On | 8077 | 45 | 179,4 |
83 | Jack Adolph | Herre | BK Diget | 6818 | 38 | 179,4 |
84 | Britt Kjær-Jørgensen | Dame | HBK | 3935 | 22 | 178,8 |
85 | Kim G. Pedersen | Herre | BwK Glad Bowl | 3205 | 18 | 178 |
86 | Erik Svensson | Herre | SAS | 7833 | 44 | 178 |
87 | Niels Tiedjen | Herre | Team Alfa | 5148 | 29 | 177,5 |
88 | Bo Larsen | Herre | HBK | 3192 | 18 | 177,3 |
89 | Brian Lindgren Olesen | Herre | Team Break-Point | 6539 | 37 | 176,7 |
90 | Jens Jensen | Herre | KJ Bowling | 3888 | 22 | 176,7 |
91 | Anne Agerbæk | Dame | SAS | 1766 | 10 | 176,6 |
92 | Erik Carlslund | Herre | Mars | 9352 | 53 | 176,4 |
93 | Rene Folke Larsen | Herre | Team Break-Point | 5990 | 34 | 176,1 |
94 | Carsten Nielsen | Herre | Team FB | 9327 | 53 | 175,9 |
95 | Sten Müller | Herre | Holbæk BC | 4395 | 25 | 175,8 |
96 | Niels Jørgen Jørgensen | Herre | GMB | 3161 | 18 | 175,6 |
97 | Finn Storgaard | Herre | Trotterne | 3153 | 18 | 175,1 |
98 | Finn Tang Christiansen | Herre | SAS | 7701 | 44 | 175 |
99 | Jørgen Andersen | Herre | SAS | 5931 | 34 | 174,4 |
100 | Peter Skalka | Herre | Game On | 2438 | 14 | 174,1 |
101 | Dorte Juhl Madsen | Dame | BK 23 | 8177 | 47 | 173,9 |
102 | Rene Bay | Herre | Holbæk BC | 1043 | 6 | 173,8 |
103 | Daniella Svendsen | Dame | Game On | 6602 | 38 | 173,7 |
104 | Benny Klinke | Herre | Holbæk BC | 9370 | 54 | 173,5 |
105 | Stig Hammerbak | Herre | Team Break-Point | 5546 | 32 | 173,3 |
106 | Tonny Madsen | Herre | Team Paddy | 6929 | 40 | 173,2 |
107 | Henriette Braase-Rasmussen | Dame | Game On | 4670 | 27 | 172,9 |
108 | Randy Linning | Herre | BK 23 | 2594 | 15 | 172,9 |
109 | Dirch Madsen | Herre | SAS | 7085 | 41 | 172,8 |
110 | Dan Pedersen | Herre | BwK Glad Bowl | 9328 | 54 | 172,7 |
111 | Bo Sortberg | Herre | Team Paddy | 9154 | 53 | 172,7 |
112 | Karsten Lykkebo | Herre | SAS | 7070 | 41 | 172,4 |
113 | Palle Sørensen | Herre | Team Alfa | 6205 | 36 | 172,3 |
114 | Allan Haastrup | Herre | KJ Bowling | 4134 | 24 | 172,2 |
115 | John Steen Pedersen | Herre | BK Diget | 6193 | 36 | 172 |
116 | Jesper T.F. Jensen | Herre | BK Diget | 4808 | 28 | 171,7 |
117 | Kenneth S. Strøm | Herre | HBK | 3602 | 21 | 171,5 |
118 | Claes Ryom | Herre | Team Break-Point | 6170 | 36 | 171,3 |
119 | Henrik Vith | Herre | SAS | 5305 | 31 | 171,1 |
120 | Flemming Knudsen | Herre | BK Diget | 4442 | 26 | 170,8 |
121 | Michael Freising | Herre | SAS | 5800 | 34 | 170,5 |
122 | Vibeke Lagerstedt | Dame | SAS | 8176 | 48 | 170,3 |
123 | J.M.Tiedjen | Herre | Team Alfa | 2039 | 12 | 169,9 |
124 | Merete Drewsen | Dame | Kvik | 9164 | 54 | 169,7 |
125 | Finn N. Nielsen | Herre | SAS | 4406 | 26 | 169,4 |
126 | Per Mundberg | Herre | Team FB | 3219 | 19 | 169,4 |
127 | Steen Kaare Mathiasen | Herre | SAS | 3878 | 23 | 168,6 |
128 | Noah Kubach | Herre | BK Diget | 1011 | 6 | 168,5 |
129 | Joanna Holm | Dame | Team Alfa | 7578 | 45 | 168,4 |
130 | Birgitte Thygesen | Dame | De Blå Elefanter | 7406 | 44 | 168,3 |
131 | Claus Cortsen | Herre | Team Paddy | 6204 | 37 | 167,6 |
132 | Mette Rembøll | Dame | Team Alfa | 2510 | 15 | 167,3 |
133 | Christian Kaare Mathiasen | Herre | SAS | 2843 | 17 | 167,2 |
134 | Joan Buchardt | Dame | SAS | 5848 | 35 | 167 |
135 | Tom G. Jensen | Herre | GVB 77 | 4999 | 30 | 166,6 |
136 | Frank Z. Sørensen | Herre | Team FB | 8486 | 51 | 166,3 |
137 | Hugo Heneberg | Herre | Team Alfa | 1829 | 11 | 166,2 |
138 | Tove Stokholm | Dame | De Blå Elefanter | 6315 | 38 | 166,1 |
139 | Mariann Naurbjerg | Dame | Team BBS | 1993 | 12 | 166 |
140 | Jens Ø Leiling | Herre | Team Break-Point | 4809 | 29 | 165,8 |
141 | Erik Andersen | Herre | GMB | 3299 | 20 | 164,9 |
142 | Isabella Gørtz | Dame | Team BBS | 1975 | 12 | 164,5 |
143 | Leonardo Santos | Herre | SAS | 4932 | 30 | 164,4 |
144 | Steen Eriksen | Herre | VBI 68 | 8383 | 51 | 164,3 |
145 | Jørgen Larsen | Herre | Team Alfa | 6731 | 41 | 164,1 |
146 | Lars Nielsen | Herre | Mars | 4595 | 28 | 164,1 |
147 | Kim Lomholt | Herre | Trotterne | 984 | 6 | 164 |
148 | Kim Malmberg | Herre | Team Paddy | 3109 | 19 | 163,6 |
149 | Kristine Nielsen | Dame | BK Diget | 5872 | 36 | 163,1 |
150 | Bjørn Petersen | Herre | GMB | 8145 | 50 | 162,9 |
151 | Lars Kirk | Herre | BK 23 | 7000 | 43 | 162,7 |
152 | Pia Nørgård Madsen | Dame | GVB 77 | 976 | 6 | 162,6 |
153 | Finn A.R. Petersen | Herre | Holbæk BC | 5530 | 34 | 162,6 |
154 | Susanne Andersen | Dame | Team FB | 4714 | 29 | 162,5 |
155 | Lars Kirkeby | Herre | Team FB | 7962 | 49 | 162,4 |
156 | Vagn Rasmussen | Herre | Kvik | 7140 | 44 | 162,2 |
157 | Tommi Jensen | Herre | BK Diget | 4542 | 28 | 162,2 |
158 | Anja Røhl | Dame | SAS | 8435 | 52 | 162,2 |
159 | Tim Nielsen | Herre | BK Diget | 4215 | 26 | 162,1 |
160 | Erik Nielsen | Herre | GMB | 6806 | 42 | 162 |
161 | Allan Haugan | Herre | BwK Glad Bowl | 969 | 6 | 161,5 |
162 | Jan Hansen | Herre | Mars | 5755 | 36 | 159,8 |
163 | Henning Poulsen | Herre | GVB 77 | 5586 | 35 | 159,6 |
164 | Susan Laursen | Dame | BwK Glad Bowl | 6217 | 39 | 159,4 |
165 | Majbrith Corfixsen | Dame | Team FB | 8269 | 52 | 159 |
166 | Hanne Sørensen | Dame | SAS | 4607 | 29 | 158,8 |
167 | Christian Pedersen | Herre | GVB 77 | 4763 | 30 | 158,7 |
168 | Henrik H. Rasmussen | Herre | GMB | 1903 | 12 | 158,5 |
169 | Poul Mogensen | Herre | World Club | 2537 | 16 | 158,5 |
170 | Susanne Landgreen | Dame | Team BBS | 5068 | 32 | 158,3 |
171 | Bo Gunnø | Herre | Mars | 5536 | 35 | 158,1 |
172 | Hans Svane | Herre | SAS | 1897 | 12 | 158 |
173 | Mille Lundfald | Dame | Team Break-Point | 4259 | 27 | 157,7 |
174 | Knud Andersen | Herre | GMB | 4547 | 29 | 156,7 |
175 | Frank Rosendahl | Herre | GMB | 8147 | 52 | 156,6 |
176 | Ole Clausen | Herre | GVB 77 | 2654 | 17 | 156,1 |
177 | Solveig Jønsson | Dame | Team FB | 1717 | 11 | 156 |
178 | Anita Persson | Dame | Team FB | 5150 | 33 | 156 |
179 | Julie Berthelsen | Dame | Team Break-Point | 5140 | 33 | 155,7 |
180 | Rene Hinsch | Herre | Team Paddy | 1242 | 8 | 155,2 |
181 | Birgitte Gimle | Dame | BwK Glad Bowl | 7296 | 47 | 155,2 |
182 | Lau Nielsen | Herre | SAS | 4801 | 31 | 154,8 |
183 | Mette Leiling | Dame | Team Break-Point | 3559 | 23 | 154,7 |
184 | Helge Stoltz | Herre | ABK | 5724 | 37 | 154,7 |
185 | Michael Schiøth Stokholm | Herre | De Blå Elefanter | 4637 | 30 | 154,5 |
186 | Kay Frantzen | Herre | BwK Glad Bowl | 927 | 6 | 154,5 |
187 | Birthe Lohmann | Dame | BwK Glad Bowl | 8181 | 53 | 154,3 |
188 | Keld Nielsen | Herre | GMB | 3083 | 20 | 154,1 |
189 | Jane Nielsen | Dame | Kvik | 8478 | 55 | 154,1 |
190 | Martin Schjødt | Herre | VBI 68 | 6004 | 39 | 153,9 |
191 | Kjeld Andersen | Herre | World Club | 5066 | 33 | 153,5 |
192 | Hanne Rasmussen | Dame | SAS | 7050 | 46 | 153,2 |
193 | Richard Rasmussen | Herre | Team FB | 4281 | 28 | 152,8 |
194 | Matthias Lohan | Herre | BK 23 | 6723 | 44 | 152,7 |
195 | Anette Christiansen | Dame | BK 23 | 2593 | 17 | 152,5 |
196 | Freddy Sukstorf | Herre | GMB | 6066 | 40 | 151,6 |
197 | Karin Christiansen | Dame | SAS | 2271 | 15 | 151,4 |
198 | Rene Lund Olsen | Herre | World Club | 6050 | 40 | 151,2 |
199 | Finn Laursen | Herre | BwK Glad Bowl | 6722 | 45 | 149,3 |
200 | Allan Køppen | Herre | ABK | 4924 | 33 | 149,2 |
201 | Erik Nielsen | Herre | VBI 68 | 2668 | 18 | 148,2 |
202 | Leif Christophersen | Herre | SAS | 4436 | 30 | 147,8 |
203 | Karen Lange | Dame | GMB | 5317 | 36 | 147,6 |
204 | Mikkel Villadsen | Herre | GVB 77 | 2356 | 16 | 147,2 |
205 | Børge Lund | Herre | GMB | 3385 | 23 | 147,1 |
206 | Michael Naurbjerg | Herre | Team BBS | 5865 | 40 | 146,6 |
207 | Horst Donnerstag | Herre | Mars | 3365 | 23 | 146,3 |
208 | Trine Nielsen | Dame | Team Break-Point | 3357 | 23 | 145,9 |
209 | Paul Hansen | Herre | Team FB | 2329 | 16 | 145,5 |
210 | Keld Andersen | Herre | BK Diget | 2757 | 19 | 145,1 |
211 | Hanne Toft | Dame | World Club | 3768 | 26 | 144,9 |
212 | Alice Andersen | Dame | Team Alfa | 2318 | 16 | 144,8 |
213 | Børge Levinsohn | Herre | World Club | 5205 | 36 | 144,5 |
214 | Lotte Nielsen | Dame | VBI 68 | 4157 | 29 | 143,3 |
215 | Bjarne Petersen | Herre | Kvik | 1433 | 10 | 143,3 |
216 | Anne Agerlund Jensen | Dame | BK 23 | 3857 | 27 | 142,8 |
217 | Rasmus Christiansen | Herre | GMB | 428 | 3 | 142,6 |
218 | Alex Pensdorf | Herre | Mars | 285 | 2 | 142,5 |
219 | Pia Bah | Dame | BK Diget | 3273 | 23 | 142,3 |
220 | Joan Linnig | Dame | BK 23 | 3256 | 23 | 141,5 |
221 | Leif Christensen | Herre | Kvik | 3248 | 23 | 141,2 |
222 | Michael Steinmetz | Herre | GVB 77 | 847 | 6 | 141,1 |
223 | Jette Andersen | Dame | Team Paddy | 1129 | 8 | 141,1 |
224 | Jens-Erik Køje | Herre | GMB | 3238 | 23 | 140,7 |
225 | Carsten Reimer Petersen | Herre | BwK Glad Bowl | 5348 | 38 | 140,7 |
226 | Leif Hansen | Herre | ABK | 2951 | 21 | 140,5 |
227 | Bent Mortensen | Herre | BwK Glad Bowl | 1544 | 11 | 140,3 |
228 | Ole Berlin | Herre | GMB | 980 | 7 | 140 |
228 | Dorte Sørensen | Dame | Team Alfa | 700 | 5 | 140 |
230 | Anne Buddig Hansen | Dame | VBI 68 | 1116 | 8 | 139,5 |
231 | Jan Hansen | Herre | De Blå Elefanter | 3202 | 23 | 139,2 |
232 | Annie Schnoor | Dame | ABK | 2505 | 18 | 139,1 |
233 | Keld Larsen | Herre | ABK | 2225 | 16 | 139 |
234 | John Møller | Herre | GMB | 2503 | 18 | 139 |
235 | Jens Antonisen | Herre | ABK | 2774 | 20 | 138,7 |
236 | Helle Poulsen | Dame | Mars | 414 | 3 | 138 |
237 | Stig Person | Herre | VBI 68 | 5635 | 41 | 137,4 |
238 | Ole Thornemann | Herre | GVB 77 | 2872 | 21 | 136,7 |
239 | Finn Kolding | Herre | ABK | 3145 | 23 | 136,7 |
240 | Jørgen Erik Dantoft | Herre | Kvik | 2434 | 18 | 135,2 |
241 | Kurt Pedersen | Herre | Kvik | 1205 | 9 | 133,8 |
242 | Ove Nielsen | Herre | GMB | 3325 | 25 | 133 |
242 | Berit Iwanouw | Dame | SAS | 2128 | 16 | 133 |
244 | Lars Rembøll | Herre | Team Alfa | 797 | 6 | 132,8 |
245 | Susanne Rasmussen | Dame | VBI 68 | 3509 | 27 | 129,9 |
246 | Lisbeth Engelbrechtsen | Dame | World Club | 3506 | 27 | 129,8 |
247 | Gert Nilsson | Herre | GMB | 4381 | 34 | 128,8 |
248 | Gitte M. Jakobsen | Dame | BwK Glad Bowl | 1287 | 10 | 128,7 |
249 | Jørgen Engelbrechtsen | Herre | World Club | 2491 | 20 | 124,5 |
250 | Torben Jacobsen | Herre | BwK Glad Bowl | 3224 | 26 | 124 |
251 | Karl-Ejner Andersen | Herre | World Club | 458 | 4 | 114,5 |
252 | Gurli Petersen | Dame | Kvik | 905 | 8 | 113,1 |
253 | Susanne Pedersen | Dame | Team Break-Point | 854 | 8 | 106,7 |
254 | Lisa Kaastrup | Dame | VBI 68 | 188 | 3 | 62,6 |